Krasnale i pozostałe figury do ogrodu - jak najlepiej je wybierać, żeby odpowiednio wyglądały w ogrodzie.

Posted on 09/08/2016 3:01pm

Wśród wyposażenia ogrodowego nie można nie wskazać najróżniejszych figur i figurek. W praktyce obecne są one w ogrodach od bardzo dawna, dawnymi czasy do ich wykonywania zatrudniano znanych artystów, a te jakie ocalały obecnie są cenionymi zabytkami.

ogród - płótno
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie figury ogrodowe produkuje się najczęściej przy pomocy gotowych form, chociaż rzecz jasna ich wytworzeniem także będą się zajmować profesjonalne osoby. Wybór figur jest naprawdę spory, przez co można je dobierać do stylu i charakteru swojego ogrodu. Niestety z tym wybieraniem u części właścicieli bywa bardzo różnie, o czym świadczą na przykład liczne stereotypy które dotyczą ogrodowych figur. U wielu osób pierwsze skojarzenie to kolorowe krasnale, postawione w jakimś przypadkowym miejscu. Takie figury jak werbefiguren nie tylko nie będą poprawiać wyglądu, lecz sprawiają, że niejednokrotnie będzie on wyglądał po prostu śmiesznie. Są osoby, którym się tego typu odpustowe rzeczy będą podobały, a znajdą się takie, które jednak gustować będą w zupełnie innych klimatach.

Wcześniej wspominane krasnale wykonywane są bardzo często z barwnego plastiku, jaki mimo że jest wytrzymały, to nie jest najlepszym materiałem do produkcji ozdób ogrodowych. Figury wykonane z plastiku będą niestety wyglądać trochę tandetnie i nie bardzo się komponują z bujną roślinnością czy drewnem. Znacznie lepsze do tego celu będą naturalne materiały, na przykład kamień, gips czy glina, one zdecydowanie ładniej wyglądać będą pośród ogrodowej zieleni. Nawet wspominane wcześniej krasnale będą się bardzo dobrze prezentowały, jeśli wykona się je z kamienia zamiast kiepskiej jakości plastiku.

A ponieważ cieszą się one niezmiennie ogromnym zainteresowaniem, to należy wybierać takie, które nie będą szpecić, lecz faktycznie coś ogrodowi dadzą. Werbefiguren oferowane są w dużej ilości rozmiarów, dzięki czemu również będą spore możliwości do tego, aby je w jakiś ciekawy sposób zaaranżować. Jeśli wybierze się naprawdę oryginalne i ładne figury, to z pewnością będą one bardzo ciekawie wyglądać w każdym ogrodzie.