Drewno – cieszący się popularnością materiał budowlany i wykończeniowy o ogromnym zastosowaniu

Posted on 13/06/2017 11:27am

Obecnie ludzie coraz wyraźniej cenią ustronie swojego domu, w jakim są w stanie odprężyć się i odciąć się od obowiązków w pracy. Nie można ukryć, że jest to jedno z większych dóbr, jakie zdołamy mieć we współczesnym świecie.

Drewno
Author: Tech109
Source: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie umożliwia ono podjęcie własnego, stabilnego życia i założenie rodziny, która stanowi w wielu przypadkach ważny cel. Nie zdumiewa więc fakt, że podejmując wolę o budowie domu szukamy najciekawszych projektów, które w pełni zaspokoją nasze pragnienia i będą dodatkowo plastyczne na wymiany powodowane chociażby dojrzewaniem dzieci. Mnóstwo elementów domu jest stałych, niemniej jednak dobrze jest także myśleć o przestrzeniach do wspólnego spędzania czasu.

Drewniane tarasy wznosi się chętnie, bo ich wykonanie nie jest zbyt kłopotliwe. Wymaga jednakże doboru stosownego rodzaju drewna i skrupulatnego montażu. Za to zyskujemy taras solidny, efektowny i taki, po którym nawet w chłodniejsze dni można przechadzać się na bosaka. Baza pod drewniany taras musi być porządny, twardy i równy. O tym, czy taras okaże się ładny również po kilku latach, decydują prawidłowe zabiegi pielęgnacyjne. Dwa razy do roku niezbędna jest gruntowna pielęgnacja. Trzeba szczegółowo umyć taras myjką ciśnieniową, a potem położyć olej, jaki się wykorzystuje do pokładów jachtów. Taras drewniany to komfortowe miejsce odpoczynku i ozdoba budynku. Tarasy drewniane wspaniale komponują się z elementami wykończenia domu i roślinami w ogródku - klik!.

Tarasy wykonane z drewna wykonujemy coraz częściej. Jednak zanim postawimy na budowę tarasu, który zrobiony będzie z drewna powinno zastanowić się, z jakiego drewna najkorzystniej go zbudować. taras drewniany można przecież wykonać z drewna krajowego lub egzotycznego. Jeżeli zależy nam na tym, aby taras drewniany był wyjątkowo trwały i bardzo odporny na niekorzystne warunki pogodowe do jego wykonania powinno się zastosować gatunki drewna, które doskonale je znoszą - Gepetto.

Wśród znajdujących się w sklepach desek zrobionych z drzew , które rosną w naszym kraju do zrobienia drewnianego tarasu najlepiej nadają się deski modrzewiowe i dębowe. A z desek z egzotycznych gatunków drzew godne polecenia są te wykonane z lapacho czy badi. Rzecz jasna wykonany taras rozsądnie jest zabezpieczyć, malując go dobrze dobranym preparatem impregnującym.

Nowoczesna elewacja
Author: Wienerberger
Source: http://www.wienerberger.pl
nowoczesne elewacje wybierane są aktualnie przez coraz większą grupę osób. Zwykły tynk nie cieszy się już tak dużą popularnością. Chętnie wykańczamy nasze domy z użyciem cegły klinkierowej lub kamienia naturalnego. Warto jednak pamiętać, że sama elewacja to jeszcze nie wszystko. Liczą się również inne materiały. Teraz znaczna część osób decyduje się na posiadanie tarasu. To z całą pewnością rewelacyjny pomysł. Na tarasie można pić poranną herbatę, jeść śniadanie, przyjmować gości czy po prostu wypoczywać.

Taras
Author: Plastivan
Source: Plastivan
Dlaczego opłaca się wybrać takie deski?
Deski kompozytowe nie wglądają tak ekskluzywnie, jak tarasy z drewna egzotycznego, niemniej mają dużo odmiennych mocnych stron. Nie absorbują wody, dzięki czemu są odporne na butwienie i nie wymagają impregnacji. Są również ekologiczne, nieskomplikowane w montażu i dostępne w dobrych warunkach cenowych. Podobne deski mogą być wykorzystywane na dużo sposobów: jako pokrycie tarasów, tworzywo na elewacje bądź elementy ogrodzeń.